10 фактів про електронні відходи

Здається, що ми викидаємо не так багато техніки та електроніки. Для нас більш звичні гори паперових стаканчиків, аніж гори ноутбуків чи телефонів. Нас більше лякають літаючі пластикові пакети, ніж бойлери десь на звалищі.
Але давайт подивимось на цифри про електронні відходи DoSomething.org за данимим 2015 року.

  1. У 2009 році викинуті телевізори, комп’ютери, стаціонарні пристрої (включаючи принтери, сканери, факси) мишки, клавіатури та мобільні телефони становили близько 2,15 мільйона тонн.
  2. Електронні відходи становлять 2% сміття США на сміттєзвалищах. При цьому вони складають 70% загальної кількості токсичних відходів.
  3. Щороку у всьому світі викидаються від 20 до 50 мільйонів тонн відходів.
  4. Мобільні телефони та інші електронні предмети містять певну кількість дорогоцінних металів, таких як золото або срібло. Американці викидають телефони, що містять понад 60 мільйонів доларів золота/срібла щороку.
  5. Велика кількість того, що позначено як “електронні відходи”, насправді взагалі не є сміттям, а електронним обладнанням або деталями, які чудово підходять для повторного використання або можуть бути перероблені для відновлення матеріалів.
  6. Зараз утилізується лише 12,5% електронних відходів.
  7. З кожного 1 мільйону стільникових телефонів, при переробці, можна добути 35 274 фунтів міді, 772 фунтів срібла, 75 фунтів золота та 33 фунтів паладію.
  8. Переробка 1 мільйона ноутбуків економить енергію, еквівалентну електроенергії, яка використовується 3557 американськими будинками на рік.
  9. Згідно інформації від Управління з охорони довкілля США, електронні відходи досі залишаються найбільш швидко зростаючими комунальними відходами в Америці.
  10. Для виготовлення одного комп’ютера та монітора потрібно 530 фунтів викопного палива, 48 фунтів хімічних речовин та 1,5 тонни води.

Схожі записи:

hb Детальніше
Харчові відходи і що з ними робити
Новини Органічні відходи Сортування

Приблизно 30-50% усіх відходів — це органічні відходи, тобто залишки їжі: обрізки овочів, фруктів та зелені, недоїдки, зіпсовані продукти, кістки, інколи зів'ялі квіти, листя. Це класичний набір сміттєвого кошика в його...

hb Детальніше
Компостування органічних відходів
Корисні поради Органічні відходи Сортування

Є два способи компостування залишків їжі у домашніх умовах: за допомогою ефективних мікроорганізмів та черв'яків.

hb Детальніше
Фандомати, як система мотивації сортування
Корисні поради Сортування

Багато з тих, хто знайомий з системою фандоматів, вважає її найкращою для мотивування людей сортувати.
Чи це так? Нумо розбиратись!